Výherci M-F soutěží ve šk. roce 2017/18

Výherci M-F soutěží ve šk. roce 2016/17

Informace komise matematiky a fyziky k SOUTĚŽÍM pro školní rok 2018/2019:

zájemci o olympiády obdrží zadání úloh od svých vyučujících matematiky a fyziky nebo na webových stránkách.

U soutěží jsou uvedeni garanti jednotlivých kategorií:

 

MATEMATIKA

Matematická olympiáda

www.matematickaolympiada.cz      2018/2019 – 68. ročník MO

– nižší gymnázium

   Kategorie Z6 (1.O), Z7 (2.O), Z8 (3.O) – Mgr. Lucie Pospíšilová

                  –domácí kolo 1. trojice úloh do 18. 1. 2019 2. trojice úloh do 15. 3. 2019, okresní kolo 9. 4. 2019

   Kategorie Z9 (4.O) – Mgr. Petra Pekárková

                 –domácí kolo 1. trojice úloh do 22. 11. 2018, 2. trojice úloh do 5. 1. 2019, okresní kolo 30. 1. 2019, krajské 19. 3. 2019

   

– vyšší gymnázium – Mgr. Martin Krajíc

   Termíny pro odevzdání vypracovaných úloh domácích kol učitelům matematiky: Kategorie A (3. a 4. r. SŠ): 3.12.2018
                                                                                                                                  kategorie B (2.r.), C (1.r.): 21.1.2019

 

 školní kolo

 krajské kolo

 ústřední kolo

A

Út  11.12.2018

Út  15.1.2019

Ne 24.3. - St 27.3.2019

B,C

Út  29.1.2019

Út  2.4.2019

-


Pythagoriáda

– pro 1.O – 3.O

– školní kolo 4. - 5. 4. 2019, okresní kolo 27. - 28. 5.

https://www.nidm.cz/talentcentrum/souteze/souteze-vyhlasovane-msmt-a-garantovane-nidm/pythagoriada

Mgr. Jana Kocourová

 

Matematický klokan

https://matematickyklokan.net/   22. 3. 2019

Kategorie:  Benjamín (1.O-2.O), Kadet (3.O – 4.O), Junior (1. – 2. r. SŠ), Student (3. – 4. r. SŠ)

– Mgr. Martin Krajíc

 

Náboj

https://www.naboj.org/, 22. 3. 2019

matematická soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků z jedné školy, Praha

– Mgr. Jana Kocourová

 

pIšQworky  

https://www.pisqworky.cz, říjen (školní kolo) a listopad (oblastní a krajské kolo)

týmy ze školy (nemusí být z jedné třídy)

– Mgr. Petra Pekárková

 

Jáma lvová

https://www.jamalvova.cz

kategorie mladší (1.O a 2.O) /starší (3.O a 4.O)

– korespondenční soutěž na pomezí matematiky a informatiky. Skládá se ze tří kol (nemusíš se účastnit všech),                       

   v každém kole je 5 úloh. Nejlepší účastníci pojedou zdarma na tábor.

 

 

FYZIKA

Fyzikální olympiáda

https://fyzikalniolympiada.cz/index.php   2018/2019 – 60. ročník FO

fyzikální olympiáda Libereckého kraje https://fo.randovka.cz (termínovník, výsledky)

– nižší gymnázium – Mgr. Jana Kocourová

   Archimediáda = kategorie G (2.O) –školní kolo (domácí) 1. 2. - 4. 5. 2019, okresní kolo 15. května 

   Kategorie E(4.O) a F (3.O) –domácí kolo do 13. března, okresní kolo 3. 4. 2019, krajské kolo (pouze v kat. E) 24. 4. 2019

 

– vyšší gymnázium – Mgr. Marek Molčan

   domácí kolo -kategorie A do 11. ledna, kategorie B, C, D do 10. dubna

   krajské kolo - kategorie A 23. 1., kategorie B, C, D 29. dubna

   celostátní soustředění v kategoriích B a C září

 

Fyziklání online

online.fyziklani.cz, středa 28. 11. 2018 od 17:00 do 19:59 

registrace od 1. 10. 2018do 25. 11. 2017 23:59 h

-online soutěž v týmech o 1 – 5 lidech s kalkulačkou a Internetem jako zdrojem informací v libovolné míře

-kategorie: Středoškoláci A,B nebo C (dle koeficientu na základě ročníků účastníků), Open

 

Přírodovědný klokan

–3.O, 4.O, 1. r., 2. r.

 

Evropské srdce v přírodních vědách

– 3 členná družstva

 

 

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

https://www.logickaolympiada.cz/

–soutěž založená na logických úlohách, pořádaná Mensou ČR

Kategorie B: 1.O-4.O, Kategorie C: SŠ

-registrace do Logické olympiády je do 30. září 2018, 23:59 h na webových stránkách

-nominační kolo (on-line test, 30-35 min, psací potřeby, kalkulačka, papíry): kategorie B 8.-14. října 2018, kategorie C 15. - 21. října 2018

-krajské kolo 2. 11. 2018