Výherci M-F soutěží ve šk. roce 2017/18

Výherci M-F soutěží ve šk. roce 2016/17

Informace komise matematiky a fyziky k SOUTĚŽÍM pro školní rok 2017/2018:

zájemci o olympiády obdrží zadání úloh od svých vyučujících matematiky a fyziky nebo na webových stránkách, 

případné konzultace nad úlohami řeší s garanty jednotlivých kategorií:

 

MATEMATIKA

Matematická olympiáda

www.matematickaolympiada.cz      2017/2018 – 67. ročník MO

– nižší gymnázium

   Kategorie Z6 (1.O), Z7 (2.O), Z8 (3.O) – Mgr. Lucie Pospíšilová

                  –domácí kolo 1. trojice úloh do 19. 1. 2018, 2. trojice úloh do 28. 3. 2018, okresní kolo 17. 4. 2018

   Kategorie Z9 (4.O) – Mgr. Martin Krajíc

                 –domácí kolo 1. trojice úloh do 24. 11. 2017, 2. trojice úloh do 5. 1. 2018, okresní kolo 24. 1. 2018, krajské 27. 3. 2018

   

– vyšší gymnázium – Mgr. Martin Krajíc

   Termíny pro odevzdání vypracovaných úloh domácích kol učitelům matematiky: Kategorie A (3. a 4. r. SŠ): 4.12.2017
                                                                                                                                  kategorie B (2.r.), C (1.r.): 22.1.2018

 

 školní kolo

 krajské kolo

 ústřední kolo

A

Út  12.12.2017

Út  16.1.2018

Ne 18.3. - St 21.3.2018

B,C

Út  30.1.2018

Út  10.4.2018

-


Pythagoriáda

– pro 1.O – 3.O

– školní kolo únor/březen, okresní kolo v květnu

https://www.nidm.cz/talentcentrum/souteze/souteze-vyhlasovane-msmt-a-garantovane-nidm/pythagoriada

Mgr. Jana Kocourová

 

Matematický klokan

https://matematickyklokan.net/   16. 3. 2018

Kategorie:  Benjamín (1.O-2.O), Kadet (3.O – 4.O), Junior (1. – 2. r. SŠ), Student (3. – 4. r. SŠ)

– Mgr. Martin Krajíc

 

Náboj

https://www.naboj.org/, duben 2018

matematická soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků z jedné školy, Praha

– Mgr. Jana Kocourová

 

pIšQworky  

https://www.pisqworky.cz

týmy ze školy (nemusí být z jedné třídy)

– Mgr. Petra Pekárková

 

Jáma lvová

https://www.jamalvova.cz

kategorie mladší (1.O a 2.O) /starší (3.O a 4.O)

– korespondenční soutěž na pomezí matematiky a informatiky. Skládá se ze tří kol (nemusíš se účastnit všech),                       

   v každém kole je 5 úloh. Nejlepší účastníci pojedou zdarma na tábor.

 

 

FYZIKA

Fyzikální olympiáda

https://fyzikalniolympiada.cz/index.php   2017/2018  – 59. ročník FO

– nižší gymnázium – Mgr. Jana Kocourová

   Archimediáda = kategorie G (2.O) –školní kolo (domácí) 1. 2. - 30. 4. 2018, druhé kolo květen 

   Kategorie E(4.O) a F (3.O) –domácí kolo do začátku března, okresní kolo v březnu, krajské kolo (pouze v kat. E) duben

 

– vyšší gymnázium – Mgr. Marek Molčan

   domácí kolo -kategorie A do začátku ledna, kategorie B, C, D do začátku dubna

   krajské kolo - kategorie A v lednu, kategorie B, C, D v dubnu

   celostátní soustředění v kategoriích B a C září

 

Fyziklání online

online.fyziklani.cz, středa 29. 11. 2017 od 17:00 do 19:59 

registrace do 26. 11. 2017 23:59 h

-online soutěž v týmech o 1 – 5 lidech s kalkulačkou a Internetem jako zdrojem informací v libovolné míře

-kategorie: Středoškoláci A,B nebo C (dle koeficientu na základě ročníků účastníků), Open

 

Přírodovědný klokan

–3.O, 4.O, 1. r., 2. r.

 

Evropské srdce v přírodních vědách

– 3 členná družstva

 

 

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

https://www.logickaolympiada.cz/

–soutěž založená na logických úlohách, pořádaná Mensou ČR

Kategorie B: 1.O-4.O, Kategorie C: SŠ

-registrace do Logické olympiády je do 30. září 2017, 23:59 h na webových stránkách

-nominační kolo (on-line test, 30-35 min, psací potřeby, kalkulačka, papíry): kategorie B 8.-14. října 2017, kategorie C 15. - 21. října 2017

-krajské kolo 3. 11. 2017